Клуб "Вивчаємо видатні постаті України". Розмова з Тарасом Лозинським про Романа та Маргіт Сельських
Featured

Клуб "Вивчаємо видатні постаті України". Розмова з Тарасом Лозинським про Романа та Маргіт Сельських

24 листопада 2022 року в «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека відбулося чергове засідання клубу «Вивчаємо видатні постаті України», завданням якого було висвітлити постаті відомих українських художників Романа (1903-1990) та Маргіт Сельських (1900-1980), які мешкали недалеко від даної книгозбірні (вул. Академіка Павлова).

На захід запрошено талановитого митця, колекціонера, співзасновника Інституту колекціонерства, одного з упорядників альбому, присвяченого творчості Маргіт Сельської, - Тараса Лозинського та його дружину Роксоляну Лозинську. Модератор заходу – Наталя Звольська (завідуюча відділом науково-консультативної та методичної роботи ЛОНПБ). Учасники - екскурсоводи Львова та вимушено переселені до Львова люди.
На початку листопада 2022 року в "Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці", у межах проєкту "Інноваційна бібліотека" (ініціатор - заступник директора Оксана Кумецька), започатковано клуб «Вивчаємо видатні постаті України», в якому заплановано цикл заходів, присвячених видатним постатям України. Лектор та модератор заходів – Наталя Звольська. Розмова про Романа та Маргіт - четверта з циклу.
Учасники заходу мали можливість почути надзвичайно цікаві спогади Тараса Лозинського про українських художників, львів'ян з солідним європейським вишколом Романа та Маргіт Сельську.
Говорили про Романа Сельського як про великого колориста, аристократа, митця із високою внутрішньою культурою, з ім'ям якого пов’язана Львівська школа живопису, що стала одним з феноменів українського образотворчого мистецтва.
Тарас Лозинський подарував «Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці» книгу «Роздуми про спомин» (– Львів, 2022. – 180 с. : іл.) з авторським написом.
Для висвітлення постаті було використано та представлено літературу з фондів «Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки»:
Сельський Роман (1903-1990) / Любов Волошин. Митрополит Андрей Шептицький у творчих долях українських художників», ч. ІІ // Всеукраїнський освітньо-мистецький часопис Артклас. – 2017. - № 1 (Серія видань «Мойсей українського духа», книга 4);
Маргіт Сельська [Текст]: альбом / Упоряд. Тарас Лозинський, Ігор Завалій. Авт. передмови Євстахія Шимчук // - Львів-Київ: Інститут колекціонерства українських мистецьких пам'яток при НТШ, 2005. 128 с.
Розмова відбувалася за кавуванням-чаюванням.
«Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» висловлює подяку Тарасові та Роксоляні Лозинським за роботу в клубі «Вивчаємо видатні постаті України» та щирі, відверті, цікаві спогади, а також екскурсоводам Львова та вимушено переселеним людям за підтримку.
01 грудня 2022 року о 14.00 в "Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці" (вул. Зелена, 24) відбудеться наступний захід клубу "Вивчаємо видатні постаті України" на тему "Володимир Патик".
Ласкаво просимо всіх бажаючих. Вхід вільний.
Довідки за тел. 0681730112 (Наталя Звольська)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Пов'язані статті

Постать в історії

Постать в історії

Постать в історії

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти