Остап Гончар "Світ графіки і живопису", "У світі живопису та графіки"  ЧИТАЙ! РОЗВИВАЙСЯ! ТВОРИ!

Остап Гончар "Світ графіки і живопису", "У світі живопису та графіки" ЧИТАЙ! РОЗВИВАЙСЯ! ТВОРИ!

Щоразу, коли фонд нашої бібліотеки поповнюється новими книгами, радіємо. Бо з'являється ще одна можливість почерпнути із них щось корисне, цікаве, нове. 

 Сьогодні ж пропонуємо для ознайомлення два видання:

 1.    Остап Гончар. Світ графіки і живопису. – Львів: «Тріада плюс», 2011. – 108 с.

 2.    Остап Гончар. У світі живопису та графіки. – Львів, «Тріада плюс», 2015. – 100 с.

Обидва видання  - це каталоги творів самодіяльного художника Остапа Гончара. Мистецтво його носить публіцистичний характер і цим є особливо цікавим, пізнавальним, глибинним за змістом. У передмові до видання 2011 року автор пише: «Моє зацікавлення не обмежується лише природою, хоч яка вона неповторно гарна. Та найважливішою на Землі все таки є людина. Тому я створив цілу галерею видатних людей нашого народу. З портретів дивляться одухотворені обличчя наших сучасників і шляхетні далеких предків.».

Художник творить у кількох видах образотворчого мистецтва, зокрема, графіці та живописі. Глибина розуміння його творів  значною мірою пояснюється словами самого майстра: «Графіка – музика ліній. Музика співзвучна часові. Часові великих потрясінь, політичних катаклізмів. До найбільш значних серій слід віднести: «Наш спільний дім», «Філософські роздуми», «Знаки зодіаку», «Сон розуму» та ін. Однією з перших була серія «Сотворення світу». Ця серія цікава тим, що вона має поетичну паралель. Ось як вона звучить:

 

alt 

«Коли мене ще не було,

 Не було Києва і Львова,

 Натужно небо не гуло,

 Текла джерельна чиста мова;

 Не мало золото ціни,

 Безсилі були діаманти,

                                                                      Не було винних без вини

                                                                      Давало слово всі гаранти.

                                                                      Були лиш глина і вода

                                                                      Великий майстер і ідея…»

У передмові до видання 2015 року «Я мудрість п'ю із черепка епохи» (автор Лариса Купчинська) охарактеризовано живописну творчість художника. У ній значна частина робіт присвячена портретному жанру. Також невід'ємною частиною є сюжетні композиції, пейзаж. Автор передмови завершує свою статтю словами: «Творчість митця – це літопис, наповнений мудрістю епох, зорієнтований на духовне збагачення народу, відродження і утвердження в ньому почуття національної гідності, відстоювання права на самостійне, достойне великого народу життя».

alt          altЗапрошуємо ближче ознайомитися із творчістю  художника Остапа Гончара, відвідати бібліотеку, погортати видання, насолодитися зображення картин, графічними роботами,            ЗБАГАТИТИСЯ ДУХОВНО!

                                                      Підготувала Ярослава Сокольська

 

 

Пов'язані статті

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти