Featured

З НАШИХ ПОЛИЦЬ ЗА СТАРОВИННИМИ КУЛІНАРНИМИ РЕЦЕПТАМИ – ДО БІБЛІОТЕКИ!

На Галичині потішити рідних смачними домашніми стравами – прадавня традиція, яка пережила лихоліття, і збереглася й понині, в час війни. Де ж шукати цікаві рецепти? Та такі, щоб і смачно, і недорого, бо ж війна таки внесла в наше життя свої корективи.
Порадимо кілька цікавих книг з нашої бібліотеки, до яких варто звернутися, щоб запозичити для себе розмаїті ідеї. Бо ж нове, як відомо, - це добре забуте старе. За якими ж кулінарними рецептами і кулінарними книгами готували наші мами і бабусі?
На книжкових полицях бібліотеки є легендарна книга ДАРІЇ ЦВЕК «СОЛОДКЕ ПЕЧИВО», видана у Львові у видавництві «Каменяр», у далекому тепер 1988 році - 36 років тому! Цю книгу, яка пережила випробування часом і отримала визнання не одного покоління галицьких господинь, відразу полюбили за простоту та вишуканість одночасно.
Featured

Тренуй свою пам"ять


Лист Умберто Еко онукові
Ім"я італійського вченого та письменника Умберто Еко знане в уьому світі. Він викладав у провідних університетах - Оксфорді,

Гарварді, у Колумбійському університеті. Читав лекції в університетах Тунісу, Чехії, Швейцарії, Швеції, Польщі, Японії.
Народився Умберто Еко 1932 року, помер - у 2016-у. Вже маючи 48 років він почав писати книги. Перший же роман "Ім"я Троянди" приніс Еко
світове визнання. Згодом одна за одною почали виходити книги: "Маятник Фуко", "Острів напередодні", "Баудоліно", "Паризьке кладовище"... Усі вони
стали бестселерами.

Featured

Як навчались на Русі?

Прецікаву живописну картинку залишив нам літопис. Там йдеться, що року 6496-го від створення Світу, або 988-го від Різдва Христового, повелінням Великого князя Володимира у стольному місті Києві відкривається училище. Сам Володимир не умів читати, але розумів, що тільки через школи можна зміцнити державу і нову віру. Володимир  дав наказ  "збирати у кращих людей дітей і віддавати їх на навчання книжне".

Featured

Франко для фронту

24 лютого 2023 року виповнюється рік з часу, коли російські війська розпочали жорстоку війну проти України.

Уривки з книг

alt«…якби совіти були день-два довше…» : лист о. Климентія за 1941 рік

Буча, Гостомель, Маріуполь і т. д. … - це черговий результат московського господарювання у 2022 році. Так вони господарювали й у 1941 році у Львові та Львівській області.

Читаючи лист о. Климентія Шептицького за 7 липня 1941 р. зі Львова до сім’ї Станіслава Шептицького, Ганни, Єлизавети (дочок Леона та Ядвіги Шептицьких), які перебували в Корчині (Польща), дістаємо свідчення нелюдських вчинків совітів у 1941 році, які стосуються Львова та Львівської області. Ось уривки з даного листа:

«… якби совіти були день-два довше в нас господарювали – були б нас всіх у пень вибили, вистріляли…».

 

 

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти