14 ЖОВТНЯ - РІЧНИЦЯ СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ
Featured

14 ЖОВТНЯ - РІЧНИЦЯ СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ

«Зродились ми великої години
з помеж війни, із полум‘я вогнів...»
Саме до цієї історичної дати була приурочена презентація трилогії-триптиху «Зелені вовки» Олега Кристиняка та промоція Школи «Воїн Самооборони»- соціально-волонтерської організації, котра дає знання та навички , що рятують і захищають .
Ініціатором та модератором заходу виступила керівник КЗ ЛОР ЛОНПБ Оксана Кумецька, яка представила автора книг про бійців Олега Кристиняка, бойового медика, інструктора Школи та керівника Школи «Воїн Самооборони» - Зоряну Іванків - помічника-консультанта депутата Верховної Ради України .
Розпочали з презентації тих відділів Школи, котрі затребувані та найбільш актуальні в часі збройної агресії ворога - з курсів першої домедичної допомоги та тактичної медицини .
Переглянули відео-ролики про тренінги і вишколи, курс Молодого Бійця, військову підготовку для цивільних.
Опісля , Оксана Кумецька надала слово Олегу Кристиняку , письменнику, автору історичних романів «Зелені вовки», волонтеру, бойовому медику, лауреату Премії імені Степана Бандери у номінації «Політична діяльність». Цією Поемією відзначають громадських і політичних діячів, державницькі і громадські інституції, науковців за вагомий внесок у розбудову національної української держави , доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання у царині державотворення .
А також Олег Кристиняк - сертифікований інструктор американської Національної асоціації екстренних медичних технік.
Автор книг розповів про те, як зародилася ідея написання першої книги та що спонукало його до роботи над продовженням - другої та третьої книг.
Він пояснив, що «Вовк» - це абревіатура спеціального підрозділу Української Повстанської Армії .
«Книжки не про війну, а про труднощі на ній. Книжки не верифікують війну, а навпаки, показують що війна - це кров, піт, бруд», - зацікавив автор та запевнив, що читачі відчують дух тих часів, коли в тугий вузол переплелись кохання і дружба, подвиг і злочин, вірність і зрада, честь і безчестя, колабораціонізм і боротьба з ворогом , зустрічі і розлуки, хоробрість і боягузтво , віра і безнадія, спроба вижити за будь-яку ціну з жертовністю ...
Під час дискусійної панелі «Запитання - Відповіді» надзвичайно цікавим виявився той факт, що в своїй книзі автор описує перебування у Львові в часи другої світової війни Італійського гарнізону , який базувався на двох локаціях - в тому числі і в приміщенні, де нині знаходиться книгозбірня.
Активною учасницею дискусії також була Інна Бойчук - кандидат економічних наук, доцент кафедри маркетингу Львівського торговельно-економічного університету.
Завершили захід подарунками - Петро та Уляна Дзиндри подарували бібліотеці роботи скульптора і запросили книгозбірню долучитися до створення скульптурного зображення Климентія Шептицького - надати зі своїх фондів фотографії зображення Блаженнішого Священномученика .
Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека щиро дякує всім учасникам заходу за активну участь , за громадянську позицію , за вшанування історичної дати - середини жовтня 1942 року - часу, коли почали об‘єднуватися великі повстанські загони , які створили єдину Українську Повстанську Армію !
Дякуємо Олегу Кристиняку за подаровані книги - тепер на наших полицях будуть поповнення , присвячені тим , хто боровся за Україну !

Пов'язані статті

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти