Featured

Зустріч з Андрієм Содоморою в ЛОНПБ

08 жовтня 2024 року в Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека (клуб «Вивчаємо видатні постаті України»; вул. Зелена, 24) відбулася зустріч з відомим українським перекладачем з давньогрецької і латинської мов, прозаїком, поетом, науковцем, почесним громадянином м. Львова – Андрієм Олександровичем Содоморою, який презентував книги «Усміх речей» та «Сльози речей».
Учасниками заходу стали студенти груп РММ-11 (магістри) і РМ-11 (бакалаври) Національного університету «Львівська політехніка» кафедри Архітектури та реставрації, разом із своїм куратором, кандидатом історичних наук, доцентом Національного університету «Львівська політехніка» Віктором Мельником.
Учасників заходу привітала керівник книгозбірні Оксана Кумецька. Вона представила Андрія Содомору.
Модерувала захід завідувач відділу науково-консультативної та методичної роботи ЛОНПБ, ініціатор, організатор клубу «Вивчаємо видатні постаті України» Наталія Звольська.
Презентуючи вище названі книги, Андрій Содомора зізнався, що він все життя з Горацієм (поетом «золотої доби» давньоримської літератури, одним з найуславленіших авторів у всій світовій літературі).
Андрій Содомора закликає до порозуміння на рівні серця, душі. Шукає єдиний камертон. Вважає, що потрібно йти до інших, слугувати іншим, але бути собою.
Книги «Усміх речей» та «Сльози речей» - про Андрія Содомору. В них він виклав свою душу. На думку автора, люди мають «струни». В когось їх багато, в когось мало. В когось тонші, в когось грубші.
Існує «міжвіконня» - світ, який живе своїм життям.
Розповідаючи про книги, Андрій Содомора згадав світлої пам'яті Андрія Кіся, світлини якого використано в оформленні (барельєфи львівської кам'яниці «Пір року»).
Згадуючи Вирівський будинок, в якому народився, пан Андрій зізнався, що знав у ньому кожну клямку. Він підкреслив, що речі творять душу людини.
Андрій Содомора наголосив, що його етюди, образки, новели, есеї потрібно читати. Це спілкування поглядом, подихом.
Автор звернув увагу на те, що в сучасному світі є знання, але нема того, що робить людей людьми. Закцентував увагу на сімейних читаннях, на найвищому дарі людини – уяві.
Андрій Содомора вважає, що античність і ми не є окремими. Античність і ми – це єдиний духовний простір.
Автор приділив увагу мові. Він зазначив, що є мова правильна і є мова жива. Це різні мови. Мова правильна – це мова воскових фігур. Мова жива – це скарб (Наприклад, живі висловлювання: «Зимном пахне», «Літо-зима – року нема»). Душа живої мови в тому, що ці слова нас гріють.
На думку Андрія Содомори, окремі слова мови не творять. Мову будує зв’язок слів. Кличний відмінок – душа нашої мови.
Андрієві Содоморі учасники заходу сказали багато теплих слів. Зокрема, вчитель гімназії «Престиж» Тетяна Мурзо. Вона підкреслила, що Андрій Содомора зберігає сивину речей. А сивина – це «корона голови». Вона подякувала авторові за слова «фортеп’ян», «краплепад».
«Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» висловлює подяку п. Андрію Содоморі за дуже змістовну, гарну презентацію своїх книг; українській інтелігенції, студентам – за теплу підтримку.
Текст підготувала Наталія Звольська

Пов'язані статті

Ірина Калинець

Самійленко

Шевченківські читання

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти