Корифей української прози
Featured

Корифей української прози

13 травня 2024 року виповнюється 175 років від дня народження Панаса Мирного (Панас Якович Рудченко, 1849-1920), українського письменника. В Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека (відділ зберігання літератури та обслуговування читачів (сектор Аб.)) відкрито книжкову виставку «Корифей української прози».
Творчість Панаса Мирного ще за його життя віднесли до класики. Вивчали в нелегальних гуртках гімназій і університетів. Хоч Панас Мирний працював бухгалтером губернського казначейства в Полтаві.
За словами автора передмови до книжки Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» (- К.: Школа, 2007. – 336 с.) Ольги Шевченко, «під пером Панаса Мирного українська проза вийшла на рівень романів…».
Панас Мирний був своєрідним психологом. Створив галерею образів, народних характерів. Прекрасно описував природу.
Наприклад, роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» розпочинається неймовірним змалюванням весни та відповідними відчуттями. Ось уривки з твору: «Надворі весна вповні. Куди не глянь – скрізь розвернулося, розпустилося, зацвіло пишним цвітом…; на ланах грає сонячна хвиля… Гарно тобі…! На серці стихають негоди;… добра надія обгортає тебе добрими думками, бажаннями… Хочеться самому жити й любити; бажаєш кожному щастя…».
Текст підготувала Наталя Звольська, завідувач відділу науково-консультативної та методичної роботи ЛОНПБ

Пов'язані статті

Квітень

Березень

Лютий

Календар подій

Індексування за УДК

Індексування за УДК

Книга Вголос

Як нас знайти